ویدیو مارکتینگ چیست؟

ویدیو مارکتینگ (video marketing) یا بازاریابی ویدیویی یکی از زیرمجموعه‌های بازاریابی محتواست که با استفاده از تصاویر متحرک حقیقی یا مجازی ویدیویی، مخاطبان و مشتریان کسب و کارهای مختلف را جذب برند می‌کند. اما آیا با هر ویدیویی می‌‌توان به بازاریابی ویدیویی اقدام کرد؟! قطعا پاسخ این سوال منفی است. برای این که بتوانید ویدیو مارکتینگ قدرتمندی داشته باشید، باید اصول بسیاری را رعایت کنید تا بتوانید در قلب مخاطبان کسب و کارتان نفوذ کنید!

مزایای ویدیو مارکتینگ چیست؟

اما ویدیومارکتینگ چه مزایا و نقاط قوتی دارد که با استفاده از آن می‌توانید تکانی به کسب و کارتان بدهید؟! اگر اهل شبکه‌های اجتماعی باشید، متوجه شده‌اید که کاربران این شبکه‌ها علاقه زیادی به تماشای ویدیو دارند و دوست دارند که به جای خواندن متن، اطلاعات خود را در قالب تصاویر متحرک دریافت کنند. پس می‌توانید محتواهای مورد نظر خود را در قالب ویدیوهای جذاب به مخاطبتان ارائه دهید و آن‌ها را با خودتان همراه کنید.

اهمیت ویدیو مارکتینگ به قدری است که نمی‌توان آن را کتمان کرد. فرض کنید که همزمان در برابر یک متن نسبتا بلند و هم‌چنین یک ویدئو 1 دقیقه‌ای قرار گرفته‌اید. کدامیک را برای دستیابی به اطلاعات مورد نیازتان انتخاب می‌کنید؟! با پاسخ دادن به این سوال می‌توانید به بخشی از اهمیت ویدیو مارکتینگ پی ببرید! در ادامه به تعدادی از مزایای ویدیو مارکتینگ اشاره می‌شود.

1- با ویدیو مارکتینگ ارتباط عمیق با مخاطب ایجاد کنید

اگر بتوانید ویدیوهای جذاب و با لحن مناسب برای مخاطبانتان تولید کنید، می‌توانید یک ارتباط نزدیک و صمیمی با آن‌ها برقرار کنید و پیوندی محکمی بین کسب و کارتان و مخاطبان هدفتان ایجاد کنید. یک ویدیو موثر و قوی می‌تواند به جای چندین صفحه متن برای کسب و کارتان ایفای نقش کند و نقش موثرتری را هم در جذب مخاطب ایفا کند. علاوه بر این، با ارائه ویدیو موجب می‌شوید که کاربران فضای مجازی با شما تعامل بیشتری داشته باشند و ارتباطاتتان با مخاطبان مستحکم‌تر شود.

 

2- مخاطب را به مشتری تبدیل کنید!

یکی از دیگر از مزایای ویدیو مارکتینگ ، بالا بردن نرخ تبدیل و افزایش فروش کالا و یا خدمات برند شماست.  این‌جاست که اهمیت ویدیو مارکتینگ برایتان ملموس‌تر می‌شود. تماشای ویدیو به مشتریان شما کمک می‌کند که دید خوبی نسبت به برند و محصولات شما پیدا کنند و در ساده‌ترین و راحت‌ترین حالت ممکن به اطلاعات مورد نیارشان دست پیدا کنند. پس با ساخت ویدیوهای هوشمندانه کار خود و مخاطبانتان را راحت کنید!

3- با ویدیو مارکتینگ منحصر به فرد شوید!

یکی دیگر از اهمیت های ویدیو مارکتینگ در این است که به برند کسب و کار شما کمک می‌کند که خود را بین رقبایتان برجسته کنید و منحصر به فرد شوید. می‌توانید با تولید ویدیوهای منحصر به فرد و متناسب با برند خود در ذهن مخاطبانتان ثبت شوید و همه با مشاهده ویدیوهایتان، بی درنگ به یاد برند شما بیفتند. از تاثیرگذاری ویدیوها بیشترین استفاده را بکنید و میختان را در ذهن مخاطبانتان محکم بکوبید!

4- ویدیو بر سئو موثر است

یکی از نگرانی‌هایی که ممکن است در مورد ساخت ویدیو و استفاده از بازاریابی ویدیویی برایتان وجود داشته باشد، این است که استفاده از ویدیو در سایت به سئو سایتتان ضربه می‌زند! اگر چنین تصوری دارید، باید بگوئیم که نگرانی‌تان بسیار بی‌جا و اشتباه است. دقیقا برعکس این تصور حقیقت دارد! یعنی استفاده از ویدیو نه تنها سئوی سایتتان را خراب نمی‌کند، بلکه به طرز چشمگیری آن را بهبود می‌دهد. قرار دادن ویدیو در صفحات سایتتان موجب می‌شود که کاربر زمانی را به تماشای ویدیوی شما اختصاص دهد که این زمان در واقع زمان ماندن کاربر در سایت شماست. در این صورت، اعتماد موتورهای جستحو به سایت شما بالاتر می‌رود و می‌تواند رتبه خود را بالاتر ببرید.

 

5- به اشتراک گذاشته شوید

یکی دیگر از مزایای ویدیو مارکتینگ برای کسب و کار شما این است که ویدئوی شما توسط کاربران مختلف به اشتراک گذاشته می‌شود. به این صورت که کاربرهای مختلف می‌توانند به عنوان پرسنل شما ایفای نقش کنند و هر کدام تبدیل به بازاریاب‌های شما شوند! پس با تولید ویدیوهای جذاب و دلربا از این فرصت طلایی غافل نشوید و خود را در معرض در اشتراک قرار گرفتن قرار دهید!

نتیجه‌گیری

برای این که در دنیای وسیع دیجیتال دیده شوید، باید راهکارهای مختلفی را استفاده کنید و کسب و کارتان را در معرض توجه افراد مختلف قرار دهید. یکی از روش‌های موثر در بازاریابی محتوا برای رونق دادن به کسب و کارتان، روی آوردن به بازاریابی ویدیویی است. اهمیت و مزایای ویدیو مارکتینگ قابل چشم‌پوشی نیست؛ پس به جای مقاومت در برابر آن، به سوی تولید ویدیوهای متناسب در برندتان بشتابید!

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *